Wist Last & Buss

Välkommen till Wist i Östersund

BESÖKSADRESS

Fagerbacken 55
831 48 Östersund

POSTADRESS

Wist Last & Buss AB
Box 380
831 25 Östersund

 

Fakturerings- och leverantörsinformation

ÖPPETTIDER

VERKSTAD

Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00
Fredagar: 07:00 - 16:00

ÖPPETTIDER

RESERVDELAR

Måndag - Torsdag: 07:00 - 23:00
Fredagar: 07:00 - 16:00

ÖPPETTIDER

FÖRSÄLJNING

Måndag - Fredag: 08:00 - 17:00

Våra säljare är ofta ute på kundbesök,
ring gärna och boka ett besök.

SERVICEMARKNAD

Björn Karlsson
Servicemarknadschef
Telefon:+46(0)63-14 94 29
bjorn.karlsson@wistlastbuss.com

Kjell Molin
Teamledare verkstad
Telefon: +46 (0)63-14 94 48
kjell.molin@wistlastbuss.com

Jacob Åsén
Teamledare verkstad
Telefon: +46 (0)63-14 94 67
jacob.asen@wistlastbuss.com

Ronny Öhman
Servicekoordinator
Telefon: +46 (0)90-17 95 65
ronny.ohman@wistlastbuss.com

Lotta Höglund
Kundmottagare
Telefon: +46 (0)63-149456
lotta.hoglund@wistlastbuss.com

Mathias Elvén
Verkstadsadministratör
Telefon: +46 (0)63-14 94 00
mathias.elfven@wistlastbuss.com

Hans Boberg
Teamledare verkstad
Telefon: +46 (0)63-14 94 66
hans.boberg@wistlastbuss.com

Erika Hamberg
Kundmottagare
Telefon: +46 (0)63-149461
Erika.Hamberg@wistlastbuss.com

RESERVDELAR

Agneta Fritzon
Teamledare
Telefon: +46 (0)63-14 94 81
agneta.fritzon@wistlastbuss.com

Greger Pålsson
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)63-14 94 71
greger.palsson@wistlastbuss.com

Kenneth Lindgren
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)63-14 94 55
kenneth.lindgren@wistlastbuss.com

Fredrik Lexelius
Reservdelstekniker
Telefon: +46 (0)63-14 94 59
fredrik.lexelius@wistlastbuss.com

FÖRSÄLJNING

Kalle Rudfjäll
Lastbilssäljare
Telefon: +46 (0)63-14 94 26
karl-hakan.rudfjall@wistlastbuss.com

Magnus Näslund
Tjänstesäljare
Telefon: +46 (0)63-14 94 32
magnus.naslund@wistlastbuss.com

Fredrik Hedström
Lastbilssäljare
+46 (0)63-14 94 96
fredrik.hedstrom@wistlastbuss.com

Johan Drugge
Bussäljare
Telefon: +46 (0)920-21 77 10
johan.drugge@wistlastbuss.com

HYRLAST

VERKSTAD

Andreas

Håkan

Peter

Said

Tomas

Niklas

Fredrik

Per-Halvar

Magnus

Roger

Johan

Wilma

Gabriella

Joel

Sven

Erik

Tim

Per

VÅRA ANLÄGGNINGAR